KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Utställningsaffisch 9783066

nr 978 3066

Roy Lichtenstein

(1923-1997), USA

Utställningsaffisch, Roy Lichtenstein (1923-1997), litografi / offset 1988, Signerad, 'ROY LICHENSTEIN, Heland Wetterling Gallery, Stockholm. October 25 - November 20, 1988. ', bladets mått: 69, 5 x 79, 5

Kondition: tejpad i hörnen, passepartout märken

Roy Lichtenstein, amerikansk målare och skulptör född 1923, död 1997.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 31 augusti 2015
kl 19:42:01

31/8 18:04:35 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 31 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Roy Lichtenstein

Läs mer om Roy Lichtenstein